Întrebare recomandată | Mirela67 a întrebat:

Daca am grupa sanguină A...ce fel de A? Gen...1, 2? Sau simplu? Cum este? Ca nu inteleg.Va rog sa imi spuneti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

A 2

| Quatae12 a răspuns:

Grupele de sânge (sanguine) sunt următoarele:
O1
A2
B3
AB4
În același timp acestea pot fi negative sau pozitive:
( + ) = Pentru cele care sunt pozitive;
( - ) = Pentru cele care sunt negative;

| KatiiLove a răspuns:

Grupele de sange sunt urmatoarele:
O1
A2
B3
AB4
Sub aceasta forma le vei gasi mereu. Dar fiecare la randul sau poate fi pozitiva sau negativa:
O1 pozitiv(+) sau negativ(-)
A2 pozitiv(+) sau negativ(-)
B3 pozitiv(+) sau negativ(-)
AB4 pozitiv(+) sau negativ(-)