| ioana17bebe a întrebat:

Daca am hernie de disc, poate afecta la nastere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dara a răspuns:

Da, daca nasti normal. Cezariana e recomandata in asemenea cazuri. Nu insista sa nasti normal, e vorba despre viata ta! Stii cum e sa ai un bebe si sa nu-l poti lua in brate cand plange? Cumnata mea trece prin asa ceva, pentru ca a fost operata de doua ori la coloana - intre operatii a nascut si fetita - sufera ingrozitor ca nu-si poate lua puiul in brate!

2 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

La nastere naturala, datorita contractiilor si durerilor aferente, poate sa iti dauneze. La o nastere prin cezariana, nu are de ce sa te afecteze.

| madonica a răspuns:

Pe cine sa afecteze? Pe tine sau bebe.Pe bebe mai putin dar pentru tine va fi un deranj, oricum stii ce ai de facut.