| cedracumacauti a întrebat:

Daca am o problema cu ochii, m-ai precis am strabism dar nu prea se observa... ochii se leaga de gura? ca uneori o tin putin deschisa...adica nu o inchid complet!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Ochii nu au nicio legatura cu gura. Iar strabismul se treateaza cu medicamente si gimnastica pentru intarirea muschilor oculari.

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Până se poate opera se găsesc ochelari corectori pentru strabism.

| MihaiA a răspuns:

Nu se leaga gura cu ochii happy Iar strabismul, se repara cu operatie. Cat despre gimnastica pentru muschi, faci degeaba, am facut ani de zile si nimic.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MihaiA):

Pai muschii nu se fac cu gimnastica... muschii se fac cu o alimentatie bogata in proteine ( 5-6 mese pe zi ) combinata cu exercitii cu greutati

| MihaiA a răspuns (pentru Cosmin86):

Oh, suntem spirituali in aceasta seara laughing E vorba de muschii oculari.