| cristina02 a întrebat:

Daca am uitat sa i-au intr-o zi pastila anticonceptionala, si nu imi mai aduc aminte exact daca am luat sau nu...cum procedez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zuly a răspuns:

Pai scrie langa fiecare pastiluta ziua, cel putin la mine scrie. De acolo stii daca ai luat-o sau nuwinking
Dar daca totusi ai omis una, este recomandat sa folosesti alta metoda de contraceptie urmatoarele 7 zile (prezervativul, de exemplu, sau abstinentabig grin).
Bafta.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Le iei pe celelalte in continuare asa cum ar fi trebuit luate, sarind pastila uitata (iti dai seama usor daca ai uitat-o sau nu, fiindca poti calcula cu usurinta cate pastile ai luat din prima zi a blisterului pe care ti-ai notat-o). In plus, pana dupa urmatoarea menstruatie folosesti prezervativ la fiecare contact sexual.

Shin
| Shin a răspuns:

Scrie pe prospect. Conteaza daca ti-ai adus aminte inainte sau dupa 12 ore... dar difera de la produs la produs; uita-te pe prospect!
Numai bine, Shinwinking

| rey a răspuns:

Şi eu am păţit aşa cu prietena şi am luat imediat una cu 50 de lei care se ia după.-Bine noi suntem cam mici pentru copii dar nici sa cazi in extrema cealalta sa faci un copil pe la 30 de ani, doar 1 ca de aceia e un asa declin demografictongue da ar fi mai palpitant sa nu procedezi nici cum, la risk. si poate nu o sa regreti.

| Andreeapena a răspuns:

Pai screie pe ele initiala zilei l m mi si v s d si vezi te uiti pe tastila