| anoonym a întrebat:

Daca anul trecut nu am facut vaccin la scoala si, acum sunt la liceu mai fac vaccin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| BogdantheDreamer a răspuns:

Cel mai simplu, poti spune ca ai facut vaccinul la medicul de familie.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

De ce sa minti cand poti spune ca nu vrei sa-l faci si gata?

| Rested a răspuns:

De facut o sa mai faci sigur, nu stiu daca in clasa 9.

| anoonym explică (pentru Rested):

Si daca refuz sa il fac ce se intampla?

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru anoonym):

Nimic.

| Rested a răspuns (pentru anoonym):

Nu cred ca ti se poate intampla nimic d.p.d.v. disciplinar (depinde de liceu), esti scutit doar daca ai anumite probleme medicale, daca nu ai cel mai bine e sa-l faci.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Rested):

Il faci doar daca vrei nu e obligatoriu.