| BLURREDLINES a întrebat:

Eu cand am fost mica, am facut rubeola si am facut un vaccin impotriva bolilor contagioase care se iau. Anul trecut un coleg a facut varicela si nu am luat, acum cateva zile a facut colega mea rujeola. S-ar putea sa iau si eu, chiar daca am facut vaccin din ala cand am fost mica? Multumesc! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Dangerfull a răspuns:

Nu deoarece ai facut vaccin si aceste infecti deobisei le ai o singura data in viata. Funda?

| BLURREDLINES explică (pentru Dangerfull):

Indiferent ca am facut vaccinul ala cand eram mica? laughing)) Ba deci mor de frica, la aia m-am gandit toata ziua.

| Dangerfull a răspuns:

laughing)

| bubuuu2349 a răspuns:

Nu, fiindca doar o data in viata ai asa ceva. Fie la o varsta frageda, fie cand esti adult