| Kittynika a întrebat:

Daca as avea tumoare la ovare (sau chist), sau la rinichi s-ar vedea la o simpla ecografie?
In ultimul timp am facut ceva ecografii si mi s-a spus ca totul este in regula doar la rinichi am nisip. daca era altceva cat de mic se vedea? sunt foarte ingrijorata, vreau sa imi fac niste analize mai aprofundate:-s
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mod normal, chisturile ovariene se vad la ecografie, daca ecografistul este unul bun si aparatul performant.

| wondergirl_8179 a răspuns:

Buna! depinde de marimea chistului, eu stiu pe cineva care avea chist si a facut operatie si i-a scos 3 chisturi, deci la eco se vede doar 1