| dianainsta01 a întrebat:

Daca as tine o dieta si as face sport zilnic(alergat si sala), in afara de weekend-uri, dar pe langa astea mi-as rezerva o zi pe saptamana in care sa mananc ce vreau, cu moderatie, (sa mananc un sandwich, o prajitura etc), credeti ca mi-ar afecta dieta? sau ar trebui sa o tin la 2 saptamani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| SasNetRomania a răspuns:

Fiecare corp e diferit, tratamenul altora poate tie nu iti face bine. desi nu cred ca trebuie sa slabesti daca esit cea de la avatar. in fine e decizia tawinking

| dianainsta01 explică (pentru SasNetRomania):

Cum adica nu o sa slabesc daca sunt cea de la avatar?

| SasNetRomania a răspuns:

M-a referit ca dupa poza, nu cred ca ai nevoie. Daca te uiti la tot felul de modele cu photoshop manarite si vrei sa ajungi ca ele, ia-ti gandul asta zic. In poze toate-s perfecte! Insa daca tu chiar vrei pentru binele tau, atunci incerca dieta.

| dianainsta01 explică (pentru SasNetRomania):

Am slabit in cateva saptamani vreo 4 kg doar facand sport, fara dieta. vreau sa mai slabesc vreo 3 kg (pana la 54), iar dieta mi se pare o buna alternativa. o fac pentru mine, imi da incredere.

| Kirito21 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa tii dieta asa cum trebuie; o zi de rasfat poti avea o data pe luna nu saptamanal si trebuie sa faci sport zilnic chiar si in weeknd cand daca nu te duci la sala poti face niste exercitii acasa sau sa iesi putin la alergat.

| newgirldd a răspuns:

La 2 saptamani. Cel mai bine happy