| JulyDreams a întrebat:

Daca ati vedea pe unu la metrou la noi cu masca din asta https://www.amazon.co.uk/dp/B07SLQVZKV ce ati zice?
Sunt curios daca si la noi in presa apar medici care spun ca mastile nu protejeaza si chiar fac rau... asta dau la TV prin state.
Voi aveti de gand sa va luati masca pentru virus? :)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Da, masca aia e degeaba pentru ca virusul poate intra prin membrana de la ochii. O sa fie ca si cu gripa aviara si porcina: ne agitam sase luni si dupa uitam ca a existat.

| JulyDreams explică (pentru Wr3nch):

Bineinteles, trebuie combinata cu ochelari de protectie si manusi

| Wr3nch a răspuns (pentru JulyDreams):

Nah. Pana ajunge la 50 de milionane de morti ca si gripa spaniola, mai e. Degeaba dai bani pe masti si petarde daca vine unul la care nu ii pasa la servici/faculta/tine acasa si stranuta langa tine laughing

| alina2k18 a răspuns:

In 2020 fiecare poate purta ce ii placewinking nu am nici o parere daca as vedea pe cineva echipat asa in metrou.
Nu, nu imi iau nici o masca de nici un fel

| EduardEdu1994 a răspuns:

Că e nebun