| William a întrebat:

Daca beau 10 litri de apa intr-o zi am ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
35 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dar intrebarea este, poti?

| mgtow a răspuns:

Nu e bine pentru ca ai nevoie si de mancare.

| Alyra a răspuns:

Da...o să mergi la baie din 2 în 2 minute şi o să fii plin ca un balon. Mai bine nu bea aşa multă.

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Pai, daca tu ai o constructie fizica foarte dezvoltata, probabil nu e foarte grav, oricum mai mult de 3 litri de apa nu prea este recomandat sa bei. Chiar si mai putin de 3. [cel mai bine 2 litri]
Sanatate!

| MihaelaDart a răspuns:

Daca poti sa bei atatia litri intr-o zi! Normal e bine sa consumi intr-o singura zi 2-3 litri de apa, desi daca corpul tau cere mult mai mult, posibil sa ai si o afectiune,... cand ai diabet spre exepmplu corpul cere multa apa

| andrey910 a răspuns:

Dc sa bei 10 litri de apa?

| Ramona1 a răspuns:

Indicat ar fi sa bei doar 2.

| Pisoiul a răspuns:

Pai am vazut ca e o boala daca iti vine sa bei prea multa apa spre exempu. Daca ai baut apa si mai simti nevoia inca de a mai bea apa mergi la doctor.Si anume daca bei apa dupa ce ai baut iarasi apa din nou si din nou.Ai o boala u stiu exact cum se numea dar te sfatuiesc sa mergi la doctor.
Dar daca tu bei apa ca sa fi sanatoasa nu ai nimic.Adica daca tu vrei sa bei apa si nu simti nevoia.Intelegi?big grin

| FlorenceVi a răspuns:

Urinezi in continuu happy. Chiar crezi ca nu mai are nimeni nevoie la toaleta? raised eyebrows

| cornel a răspuns:

Pai poti?; d

| thisisMirel a răspuns:

Pai depinde,daca ai mai baut de mai multe ori si nu ti s-a intamplat nimic, corpul tau este dezvoltat si nu ai nimic, iar daca nu ai mai baut incearca... Funda?

| S7ukiGirl a răspuns:

Nu e nimic grav!
Apa iti hidrateaza pielea!
Iti zic: Vei avea o piele de invidiat!
Si apa e foarte sanatoasa pentru organism!
Nu asculta ce spun altii.
Is invidiosi ca eu nu pot bea atat.
Tu stai linistit si nu te gandi la ei!
Pana la urma, e problema ta ce faci in viata.
Eu as vrea sa beau 10 l de apa, dar nu pot.
Apa e buna pentru hidratarea organismului, sau cum se zice, "apa inseamna viata"
Sa nu-ti pese de astia care-si bat joc.Cum ti-am spus:Sunt invidiositongue
Succes!

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Eu cred ca ai gresit
apa nu poate nimeni sa bea 10 litri, bere cred ca se poate!

| oSalamadra a răspuns:

Daca repeti ritualul corect nu! laughing
Un litru, o ora libera, pipi x10! Baftaa!

| Cartitza a răspuns:

Nu ai nimic pentru ca apa face bine dar o sa te doara burta...

| Seby91 a răspuns:

Ruginesti! laughing

| Aylinn a răspuns:

Pai faci pipi des.

| William explică:

Nu ma, nu simt nicio nevoie sa beau 10 litri de apa pe zi, da daca asa am eu chef ce te intereseaza pe tine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Or sa-ti creasca cocoase cum are camila, sa ai unde sa depozitezi cei 10 lwinking

| stef112 a răspuns:

S-ar putea sa ai ceva la ficat sau la rinichi, oricum du-te la un control... daca ai mancat ceva gras sau asa...

| NoMusicNoLife28 a răspuns:

Iti vei petrece noptile pe wc...winking

| Marin46 a răspuns:

E cam exagerat dar nu e nimic rau apa e sanatoasa daca ai fi baut 10 l de suc atunci era grav

| voicualexvoicu a răspuns:

Te-as sfatuii sa nu faci asta fiindca vei muri la fel ca acel om de la stiri nu poti bea decat 3 l pe zi

| Zuzzi a răspuns:

Nu. e bine. poti bea si mai multa:d.apa e recomandatawinking funda?

| ands a răspuns:

Polidipsia adica senzatia de sete constanta este adesea insotita de poliurie (urinarea deasa) si reprezinta un simptom al diabetului sau al unor dereglari hormonale.Nu ai spus daca simti nevoia sa bei o cantitate mare de apa sau pur si simplu urmezi celebra dieta cu sirop de artar in care inlocuiesti senzatia de foame cu bautul de apa. Mergi si fa-ti analize cat mai curand! Multa sanatate!

| ands a răspuns:

P.S. Chiar si intr-o zi caniculara, maximul de litri de lichide baute nu ar trebui sa depaseasca 4-5 l.

| regrets a răspuns:

Wow cata apa...eu zic sa faci un control medical pentru ca se zce ca daca bei asa multa apa poti avea diabetsad... funda?

| TheMimy a răspuns:

...nu chiar.depinde dacai bei pe toti in 2ore o sa te doara stomacul. daca ii bei sa zicem 2litri in 3ore o sa iti fie bine. Funda?

| mete a răspuns:

Nu chiar ai bine sa bei atata

| DjDead a răspuns:

Sall,nu patesti nimic daca bei 10 litri de apa intr-o zi doar ca poate o sa te doara putin burta pentru ca ai baut 10 litri sti? Si eu mai beau apa ca imi esti cateodata foarte sete si beau apa multa si ma doare unpic burta, dar nu patesti nimic. Funda?big grin