| Max234 a întrebat:

daca beau peste 5 litri de apa pe zi are ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

O să ai broaşte în burtică. laughing
Nu se întâmplă nimic.E chiar recomandat, e bine pentru organism.Ai lichide în corp. Dacă nu ai suficiente lichide în corp, te poţi deshidrata şi nu e bine.Deci,poţi să bei câtă apă vrei.Că nu se întâmplă nimic.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Faci piatra la rinichi aia e beleaua.

| mona a răspuns:

Poti sa bei cata apa vrei ca nu patesti nimic

| Kaℓi a răspuns:

Daca bei pentru ca iti e exagerat de sete, nu e chiar in regula, adica poate sa fie un semn de boala. Daca bei pentru ca vrei tu si te fortezi sa bei asa mult, cred ca e un efort prea mare pentru rinichi. Trebuie sa bei atata apa cata iti cere organismul ca sa te simti bine, un pic mai multa vara, dar eu cred ca doi, trei litri e suficient chiar si pe canicula.

| alexs99 a răspuns:

Este bine sa ai lichide in corp dar nu chiar atat de mult, s-ar putea ca in viitor sa ai probleme cu rinichii.

| Maxim96 a răspuns:

Nu,numai sa nu bei foarte multa odata!

| VladGH a răspuns:

Nu iti face nimic, este bine ca consumi atita.