| anonim_4396 a întrebat:

Dacă cineva rămâne fără aer suficient atunci când se supără sau când se întristează și simte ca și cum ceva greu i-ar apăsa pe piept...pentru acest lucru există vreo explicație medicală?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
33 răspunsuri:
| Byb2001 a răspuns:

Si mi e mi se mai intampla, dar incerc sa trag are pe nas, mai caut meditati yoga pe net ma mai linisteste mai iau un sedative pc.

| h379m3973423 a răspuns:

Bună,
Este serioasă treaba. Este foarte posibil ca respectivul/a să aibă o problemă la inimă(aortă)! Să facă un consult la cardiolog.

| Jus7t a răspuns:

Poți să mergi la medic să îți faci un control, ar fi cea mai bună idee.