| IonutValeriu a întrebat:

Daca cumpar la 18 ani cea mai mica doza de viagra si iau jumate de pastila inainte de a face sex, pentru a avea o erectie puternica, poate afecta rau? Mentionez ca nu am luat niciodata si nici nu vreau sa iau mereu, doar o data sa vad cum decurge.
Pot pati ceva rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E bine sa nu apelezi la asa ceva la varsta ta. Decat daca ai probleme cu erectia. Si doar la indicatia medicului.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai la 18 ani probleme cu erectia, atunci chiar ai o problema serioasa si te sfatuiesc sa vezi un urolog.
De patit nu patesti nimic daca o iei, dar nu este normal ca un adolescent sa ia viagra cand potenta si erectia lui ar trebui sa fie la cote maxime.

| IonutValeriu explică (pentru Violleta2022):

Nu am probleme insa urmeaza sa particip undeva unde suntem mai multi gramada daca ma intelegi si psihicul sunt sigur ca n o sa ma lase usor sa am erectie maxima, de aia spun, as vrea sa iau o doza extrem de mica dar imi e frica sa nu patesc ceva de la ea

| Violleta2022 a răspuns (pentru IonutValeriu):

Cu atat mai mult cu cat va fi petrecere unde veti fi mai multi si poti avea supriza sa nu mai poti iesii din camera, din cauza acelei erectiei incomode.
Eu spun sa te relaxezi si sa te bucuri la petrecere, iar daca iese cu sex, vei vedea ca nu va fi chiar atat de rau si fara viagra.

| Violleta2022 a răspuns:

In ce priveste reactia corpului tau la viagra, chiar nu stim nimic, fiindca nu ti s-au facut teste medicale sa se stie daca nu esti alergic la vreun component din pastila, sau daca nu faci infarct de la ea, cum fac unii oameni mai in varsta.

| CodrutElian1990 a răspuns:

1. Iti recomand sa nu folosesti viagra la aceasta varsta. Daca o folosesti acum, in a doua jumatate de adult o sa ajugi impotent.
Nu-ti fie frica, o sa ai erectie cand si cat trebuie sa ai. Tine cont de ce zice "Dintrebare".

| CodrutElian1990 a răspuns:

Jasmina, fata, iar ai dat cu oistea in gard. Urologii nu se ocupa cu potenta sexuala. Se ocupa specialistii in sexologie ajutati de psihiologi.

| Zuzu1991 a răspuns:

Daca esti sanatos nu patesti nimic, in afara de faptul ca arunci banii de pomana, la 18 ani NU iti trebuie viagra, decat daca ai probleme erectile, moment in care ar trebui sa te duci la doctor

iar daca ai probleme, ar trebui sa stii, la 18 ani fara "girlfriend" ar trebui ca masturbarea sa nu fie un lucru rar si sa stii cat de TARE ti se face

| dinaprilie a răspuns:

Stai linistit, poti sa "bagi". Viagra este un vasodilatator al venelor. Iti va face sangele sa curga mai repede. Ce as face eu ar fi sa beau un pahar doua de vin inainte si foarte important DACA sti ca o sa ai contact sexual sa zicem intr-o ora maxim, mergi la baie, da o manuala repede si cei putea presta ulterior MULT mai bine si fara frica sa iti dai deumu precoce. Succes!

| CIaudiu a răspuns:

Nu patesti nimic.

| Dintrebare a răspuns:

Nu o sa patesti nimic de la jumatate de pastila. Dar citeste atent ce scrie pe prospect si vezi care ar fi doza optima pentru tine. Riscul este sa ai erectie foarte multe ore la rand si asta o sa devina inconfortabil si dureros. Asa ca grija la doza.