| Lamasanu a întrebat:

Salut. vreau rapid va rog raspunsuri.
am cumparat astazi de la profi loco o doza de timisoareana care era expirata de pe data de 26 decembrie.
dar eu nu am vazut acest lucru.
si de sete am baut doza.
cand am vrut sa o arunc, am vazut ca era expirata.
ce pot pati?
am bauto cam pe la 7 jumate.
deci cam acum 1 ora jumate.
simt ca ma doare burta, dar cam atat.
rog ajutor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In cel mai rau caz vei face o diaree.
Mananca ceva uscat, care absoarbe lichidele din burta.

| darrio2007 a răspuns:

N-ai nimic.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

"am cumparat o doza de timisoareana care era expirata
si de sete am baut doza"

Când ți-e sete, bei apă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În cel mai rău caz toxiinfecție, dar stai liniștit ca nu vei păți nimic, data viitoare fi mai vigilent când cumperi unele produse, uită-te pe termenul de valabilitate. Pana atunci consuma doar apa, evita alcoolul și sucurile acidulate o zi, doua zile.

| 4ndr33y a răspuns:

laughing calmeaza-te, nu te doare burta de la ea, e autoindus sau de la ce ai mancat azi.
termenele de valabilitate sunt estimate dupa care reduse cu 3 luni.
Alimentele si bautuile sunt bune atat timp cat au gust bun, miros bun si culoare corespunzatoare, indiferent de termenul de valabilitate.

| bustamante a răspuns:

Daca mai ai bonul fiscal da-i in judecata. Castigi usor 10000 RON.

| Lamasanu explică (pentru bustamante):

Serios?

| iossucks a răspuns (pentru Lamasanu):

Normal ca da!

| VoidEternal a răspuns (pentru iossucks):

Si cum dovedești tu că doza aia GOALA a fost fix aia de pe bon? Nu e ca și cum are CNP.

| Lamasanu explică (pentru VoidEternal):

Ba cred ca da, din cauza ca are un cod de ea, cand a scanat-o, si cred ca se poate lua dupa codu ala.

| VoidEternal a răspuns (pentru Lamasanu):

Codul de bare e același pentru produsele dintr-o gama. Îți dai seama cum ar fi ca fiecare produs care e într-un magazin să fie înregistrat cu un cod individual? Ce baze de date inutil de mari ar fi? Lucrez in comerț și îți zic sigur că toate dozele de bere din aia au aceași cod de bare.

| Lamasanu explică (pentru VoidEternal):

Si cum naiba fac sa ii dau in judecata?
inca mai am doza si cu bonul fiscal.
si mai mult de atat, am platit cu cardul, si am in george bcr dovada cu data si ora ca am platit doza aia la ei.
ideea e ca aseara mi-a fost rau, si am fost la urgente, si astazi dupa amiaza mi-au dat drumu acasa

| VoidEternal a răspuns (pentru Lamasanu):

Din păcate nu am idee. Daca cunoști un avocat poate îi poți arunca o întrebare.