| EUeStEEu a întrebat:

Dacă ești beat adormi mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant cazuri cand adorm indarat in momentul betiei la maxim, altii fac scandal sau isi bat nevasta, prietena.

| Frank51 a răspuns:

N-am fost niciodata atat de beat incat sa imi influenteze somnul, dar am vazut cazuri in care oamenii adorm foarte repede, asta doar atunci cand cantitatea de alcool din sistemul digestiv este foarte mare.

| gabicoo a răspuns:

Știi cum se spune: "Nu ești gospodar în statul tău dacă nu dormi măcar o dată în viață în șanț la cimitir"!

| Sekim a răspuns:

In mare parte da. Totul se intampla din cauza alcoolului care influenteaza puternic creierul mic, responsabil cu locomotia si stabilitatea. Atata timp cat nu mai esti capabil sa te misti fara probleme si devii ametit, creierul intra intr-un stadiu de oboseala avand aceeasi reactie ca in cazul lipsei somnului.

Răspuns utilizator avertizat