| analia0103 a întrebat:

Cum pot adormi mai repede?

Răspuns Câştigător
| CrazyLife a răspuns:

Inchid toate luminiile, am grija ca este liniste...nu trebuie sa iti fie cald sau frig, daca nu ai somn citeste o carte, incearca sa te iti la TV si pune'l sa se stinga... daca nu merge incearca sa te gandesti la ce ai facut in acea zi, ce ai de gand sa faci in viitor dar cu ochii inchisi, muzica iti oboseste creierul si urechile, daca e prea trista te face sa plangi cum esti singura si poti intra in ganduri, iar cea prea zapaiata iti ia somnul sau te streseaza.

Daca nici cum nu poti dormi ia un somnifer natural, sau bea sau mananca ceva ce sti ca te linisteste, punet ein pat comoda, inchide ochii, nu te gandi la nimic si asa vei adormi.

sper ca am fost de folos, dar vara mereu exista tulurari de somn si agitatie in somn, mereu vara am aceasta problema, vei vedea ca iarna sau in timpul scolii somnul este mai prudent...si tineti cu totii minte un lucru

*NU MANCATI CIOCOLATA, NU VETI COCA-COLA SAU CAFEA SEARA![va nelinisti, agita si tulbura somnicul]

8 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu trebuie sa consumi alcool, mancaruri grele, cafea, tigari inainte de culcare, mergi la culcare atunci cand iti este somn. Sau poti sa citesti o carte, un ziar, sa faci o baie calda si sa foloseste o lenjerie intima lejera.

| GuessWho a răspuns:

Citeste ziarullaughing

| Mejustme a răspuns:

Poii trebuie sa stai cu fata in sus si sa respiri adanc
sau te gandesti la ceva ce iti place, la o vacanta, sau poti numara in gand pana la 100-200laughing

eu asa fac cand nu pot dormiwinking
bye:*

| Kayle a răspuns:

Ia somnifere. Glumeam laughing

| Emmny a răspuns:

Mai intai fa o baie si relaxeazate. Poate asa iti va fi mai bine.big grin puup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai gandi la proble gandeste-te la ceva ce iti doresty gandeste-te la rietenul pe care ti-l doresti contacteazama la id cosmina_cristina2009

| IcePick a răspuns:

Trage-ti un pumn adormi instantaneulaughing(glumesc)

| teodoraplescan a răspuns:

Fa o baie, bea lapte cald si tine ochii inchisi si gandeste-te la un trandafir neaparat roz si imagineaza-ti conturul de la fiecare petala! chiar functioneaza pentru ca si eu am avut aceeasi problema. sper sa te ajute si pe tine! pupici!