| anonim_4396 a întrebat:

Daca esti insarcinata ametesti de fiecare data cand fumezi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În timpul sarcinii NU se fumează, copilul are dreptul la o viață intrauterină fără fum.
Ai grijă de tine și de bebelușul care urmează să vină pe lume.
Pa, pa.

| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa nu mai fumezi, pentru ca afectezi dezvoltarea fatului, pe langa sanatatea ta. http://www.i-medic.ro/......si-fumatul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
NU TREBUIE SA FUMEZI in timpul sarcinii!
Renunta la fumat complet, pentru binele bebelusului tau.
Te pup!

| andrw1929 a răspuns:

Nu este indicat sa fumezi cat timp esti insarcinata.
Toate cele bune!

| Nana30 a răspuns:

Fumatul in timpul sarcinii dauneaza foarte mult copilului. Creste riscul nasterilor premature si chiar a avortului spontan. In afara de aceasta, copilul se va naste cu o greutate mica si este mai putin rezistent la infectii.Va trebui sa renunti la fumat macar in timpul sarcinii si a alaptarii.

| sandra94 a răspuns:

Cind esti insarcinata nu se fumeaza de loc