| OleaaOleaa a întrebat:

Daca esti insarcinata si baiatul termina in tine.ce se poate intimpla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gabitzu246 a răspuns:

O sa ai gemeni, felicitari!
Acum lasand gluma la o parte, nu stiu cu cine ai facut biologia si anatomia dar gandeste-te ca nu are cum sa se mai formeze un fat ( sau celula cum ai spus tubig grin)

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nimic, ce sa se intample?

| OleaaOleaa explică (pentru suntserios):

Eu stiu poate apare o noua celula

| OleaaOleaa explică (pentru suntserios):

Poate apare o noua celula

| suntserios a răspuns (pentru OleaaOleaa):

Stii prost, mai invata un pic de biologie

| OleaaOleaa explică (pentru suntserios):

Sunt fata, si asa ceva la biologie nu se invata

| Gabitzu246 a răspuns (pentru OleaaOleaa):

O sa ai gemeni, felicitari!
Acum lasand gluma la o parte, nu stiu cu cine ai facut biologia si anatomia dar gandeste-te ca nu are cum sa se mai formeze un fat ( sau celula cum ai spus tubig grin)

| milan9 a răspuns:

Se produc perturbari ale metabolismului micutului...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbiti fara sa stiti.Se prea poate sa fie fecundat produs de al doilea ovar inca un ovul si poti avea din nou o sarcina.Au fost cazuri, bineinteles ca foarte rare dar daca ati fost atenti cu ceva timp in urma la tv, femeia a neascut un copil si a ramas in continuare gravida cu cel de-al doilea care se nastea peste ceva timp.

| Quassaar a răspuns (pentru anonim_4396):

Da...posibil...ai dreptate. Un caz la 50 de milioane. Este posibil sa se nască si un copil cu șase membre si 2 capete. orice este posibil. Likusor punea o intrebare legata de normalitate, nu de excepții. Noroc ca ne-ai lămurit tu.

Răspuns utilizator avertizat
| Quassaar a răspuns:

Se poate întâmpla sa te simți bine si tu si partenerul tau. In rest, nimic altceva. Fătul este bine protejat acolo in placenta lui. Unii medici chiar recomanda intensificarea activității sexuale pe timpul sarcinii. D.p.d.v. al sarcinii, activitatea sexualamnu are influente negative. O poți face pana in ultima zi de sarcina fara nici o problema. Atenție doar la alcool si tigari; renunța definitiv la ele pe timpul sarcinii. Una peste alta, sănătate maxima.

| eliancodrut a răspuns:

Nu se intampla nimic, fii linistita. Continutul eliminat de sot (n-am putut sa-l numesc, deoarece nu-mi da voie "moderatorul") nu ajunge la fat. Tot ce ajunge la fat se face prin sange.