| loveandkiss a întrebat:

Cat trebuie sa stai in spital daca faci operatie de apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JasonMcCann a răspuns:

În jur de 2-3 săptămâni.Eu am fost operată recent, şi ştiu mai bine.

7 răspunsuri:
| JasonMcCann a răspuns:

Nu ştiu la ce spital aţi fost voi toţi, dar eu am stat 2 săptămâni şi ceva,apoi mi-a zis doctorul să stau încă o săptămână acasă,ca să nu mă lovească copiii când aleargă.În fine,toate fetele care erau în salon cu mine,la fel au stat, numai că eu eram singura care dacă mai stătea mai puţin de o zi, îi pocnea operaţia.

| iulvas a răspuns:

Cateva zile

| KatnissEverdeen a răspuns:

In general cam doua sau trei zile dar sunt si cazuri in te tin mai mult timp in spital o saptamana... ca de exemplu din cauza unei infectii ( este posibil asa ceva ).

| Mirunyka a răspuns:

cam 3 zile

| JasonMcCann a răspuns (pentru Mirunyka):

După 3 zile de operaţie abia ai voie să mănânci supă strecurată foarte bine şi lapte bătut(iaurt simplu).Şi abia te mişti bine.

| niceflorin14 a răspuns:

Bah fi atent in data de 20.07. 2012 am intrat in spital de apendicita. si te tine 3 - 4 zile in spital... m rog eu ma simt Foarte bine.(Operatia nu doare) Si maine plek...praktik stai 3 zile..sau 4 depinde de organism si de doctor..Sanatate!

| Miez a răspuns:

Depinde cum evolueaza operatia. In general te duci in prima zi, a doua zi faci operatia, dupa mai stai maxim o zi si gata. iti da drumul acasa. Numai ca trebuie sa urmezi un regim alimentar cat timp stai acasa.

Cum am zis, timpul petrecut in spital este in functie de operatie. Daca totul este ok nu ai dc sa iti faci griji. Scapi repede