| ratatul6rahatul a întrebat:

Daca eu am structura genetica de muschi adica sunt sedentar dar am muschii foarte dezvoltati si am si putere. insa de o psrioada daca am mancat cam mult si am pus grasime pe mine, daca voi incerca sa slabesc prin infometare o sa imi dispara masa musculara? mie nu mi.a scazut niciodata pana acum asa o am de mic de tot foarte dezvoltata si tinand cont ca nu practic nimic si o am degeaba nu vreau sa o pierd dar as vrea sa slabesc vreao 10 kg in special de pe picioare. am 60 kg, oase foarte grele si multi musci dar pe coapse multa grasime. doar pe picioare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Carbohidratii, adica : orez, cartofi, cereale ( si orice se face din ele : paine, paste, etc. ), miere, zahar, mazare, fasole, zahar.

Vezi si tu pe net ce contine carbohidrati, alea sunt principalele.

Dar nu o sa le poti exclude total ( decat maxim vreo 10 zile ), dar incearca sa consumi cat mai putin, spre zero.

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Mananca doar proteine, asa mentii masa musculara si slabesti o gramada.

| ratatul6rahatul explică (pentru Cosmin86):

Ce alimente ar trebui excluse total din alimentatie?

| Cosmin86 a răspuns (pentru ratatul6rahatul):

Carbohidratii, adica : orez, cartofi, cereale ( si orice se face din ele : paine, paste, etc. ), miere, zahar, mazare, fasole, zahar.

Vezi si tu pe net ce contine carbohidrati, alea sunt principalele.

Dar nu o sa le poti exclude total ( decat maxim vreo 10 zile ), dar incearca sa consumi cat mai putin, spre zero.