| AvalohAlyn a întrebat:

Daca fac abdomene(alea imi plac mie) corpul nu considera ca ai facut miscare adica la ce folosesc,ard calorii, sunt bune de ceva? Eu sunt si mai plinut putin.Si abdomenele reprezinta"miscare"?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Reprezinta miscare, evident, si sunt foarte utile pentru dedezvoltarea muschilor abdominali, si a muschilor care sustin coloana, in felul asta ajutand si coloana in zona ei cea mai sensibila. Dar nu sunt cardio, nu obosesti, nu transpiri, nu gafai, si atunci nu slabesti.

| mastadont a răspuns:

Normal că reprezintă mișcare. Ai grijă însă să le faci corect. Poți încerca mai multe feluri de abdomene, de ex abdomene și cu pieptul și cu picioarele ridicate pentru a tonifia și abdomenul inferior.

| Dalmore a răspuns:

Degaba faci abdomene daca nu iti lucrezi si restul corpului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci muschi la burta, dai grasimea jos, si ard o groaza de calorii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abdomenele nu ard multe calorii.
Daca vrei sa slabesti, citeste despre antrenamentul de tip HIIT si incearca sa-l faci corect.

| AlexDarius3 a răspuns:

Se pun foarte putin, oricine stie ca nu ajuta la ars calorii ci doar la musculatura, daca vrei sa arzi calorii alergare, genoflexiuni si pentru musculatura extensii pe spate, abdomene, flotari. N-ai nevoie de mai mult. Succes in alegerile facute, nu mai bine.