| AvalohAlyn a întrebat:

Daca faci abdomene se considera in corp ca si cum ai fi facut miscare/sport adica arzi calorii ajuta, e miscare?
Si inca ceva:Cate abdomene ar fi ok sa faci per zi?
Va rog raspundeti simplu si strict la obiect.Nu am nevoie de spam.

Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

Da, ajuta, dar nu se compara cu alergatul, mersul, sprintul, nu iti folosesti tot corpul cum ar trebui. Poti face cate vrei, ideal ar fi sa diversifici si sa faci pana nu mai poti, apoi pauza, apoi alta serie. Arzi kcal, nu foarte multe, dar arzi. Totusi, trebuie sa fii constient ca nu vei avea patratele facand abdomene.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Daca faci abdomene se considera in corp ca si cum a i fi facut miscare/sport adica arzi calorii ajuta, e miscare? DA.

| laurentiutirei a răspuns:

Salut daca faci abdomene nu dai strat adipos [Grasime]
orice miscare pe care o faci arde calori si statul jos arde calori si mersul si diverse.
Daca vrei sa slabesti mananca mai putine calori si o sa fi in deficit caloric numai asa poti slabi ok cauta Angel Fitnees pe YouTube.nu toti dupa TPU au cunostinta in aceasta categorie [Sport]
uitate la video cu antrenori de fitness si vei invata mai multe.