| AvalohAlyn a întrebat:

Daca fac numai abdomene ca si miscare daca sunt plinut (mi-e mai usor sa fac abdomene) ce se intampla? Cate trebuie sa fac pentru a se considera miscare benefica pentru sanatate si sa ard macar un minim de calorii?

3 răspunsuri:
| debarasator63 a răspuns:

Trebuie sa faci miscare, sala (daca vrei, ai timp si poti). As recomanda inotul, lucreza toti muschii.

| AvalohAlyn explică (pentru debarasator63):

Abdomenele nu sunt bune sa inteleg?

| TincutaNitu a răspuns:

Abdomenele sunt bune ca antrenament de intarire a musculaturii, insa nu ajuta la slabit. Iar pentru a arde calorii cu scopul de a slabi, trebuie sa faci prea multe abdomene. Excesul, banuiesc, ca poate duce la probleme de articulatii, spate si altele.

Recomandare: mergi mult, chiar daca mergi prin casa si acorda mai multa atentie alimentatiei.