| Roberta00 a întrebat:

Daca fac cate 100 de abdomene pe zi si 25 de genoflexiuni am sa scap si eu de burtica mea care nu e mare dar nici mica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca faci aceste abdomene si genoflexiuni zilnic dar adaugi in alimentatie, n-ai sa obtii rezultate. 100 de abdomene executate la 90 de grade sau cat?
Fa acest lucru si nu mai manca dulciuri si paine. In cateva saptamani, rezultatele se vor cunoaste.

10 răspunsuri:
| Sin a răspuns:

Da dar tine si regim, adica renunta la fast food si dulciuri

| laurentiu a răspuns:

Da dar daca le faci mereu

| Alien a răspuns:

Nu!

| Iuliaana a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa faci atat de multe. Incetul cu incetul; daca te vei chinui atat de mult in fiecare zi vei fi obosita si nu te vei simti in largul tau. Ia`o incetisorwinking

| medgirl a răspuns:

Eu cred ca da, insa nu exagera si pentru inceput fa mai putine--->parerea mea!

| RaresA a răspuns:

Eu sunt antrenor... fac si 1000 abdomene pe zi, deci nu iti strica o cura pentru burtikahee hee
stiu ca iarna omul se ingrasatongue

| Quiss a răspuns:

Uuu, cam exagerezi cu numarul de abdomene, dar da, burta se da jos cu abdomene, n-ar strica sa faci cateva... Dar 100 e deja un numar exagerat si epuizant, ia-o incet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nui de ajuns 100 fa vreo 300 de abdomene si vreo 100 de genoflexiuni vei vedea rezultatul nu numai ca vei scapa de burta dar se va crea o masa musculara, un ''zid'' de ne patruns pe burta ta eu nu sunt specialist dar fac pe corpul meu si vad rezultatele eu sunt un om slab din totdeauna am fost asa si nu ma pot ingrasa prea mult oricat as manca dar in schimb muschii se prind bine daca lucrezi.In concluzie nu fa daca nu poti 300 de abdomene caci vei vedea negru in fata ochilor si vei cadea in panica te vei scula dupa 5 minute, nu stiu exact dar la mine care sunt slab ametisem dapai tu... Fara suparare happy

| BadBoy_1058 a răspuns:

Pai e cam mult, poti sa o faci si mai putine ambdomene.raspunsul este da, poti de burtica ta.succes!

| Danut_9751 a răspuns:

Daca faci 100 de abdomene pe zi si 25 de genoflexiuni nu stiu daca vei scapa de burtica, dar daca faci 25 de abdomene in 4 serii cu pauza intre ele, e mult mai bine si la cele 25 de genoflexiuni mai poti adauga cateva si sa faci la fel, pe serii, ar fi mult mai bine. Abdomenele nu prea da rezultate daca faci in fiecare zii, dar poti face de 2-3 ori pe saptamana.