| SalvatoreLeon a întrebat:

Aveti idee daca iau creatina si beau lapte se anuleaza efectul? nu beau atunci pe moment mai dupa cateva ore. Si daca stiti ce alte legume/fructe/alimente elimina efectul? astept raspuns funda pentru cel mai bun!

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Orice aliment sau fruct imbunatateste creatina nicidecum n-o anuleaza!
Are un efect mai bun daca il iei dupa mese! Bafta!

| SalvatoreLeon explică (pentru lpavel):

Aha ok multumesc big grin stiam ca la antibiotice se zice ca le anuleaza laptele si m-am gandit ca asa o fi si la creatina fiindca am capsule.

| lpavel a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

NU lua antibiotice ca-ti distrugi sanatatea!

| Cosmin86 a răspuns (pentru lpavel):

Cu exceptia cafelei, cafeaua bauta in cantitati mari chiar anuleaza efectele creatinei

| SalvatoreLeon explică (pentru Cosmin86):

Dar energizantele? Red bull, burn etc

| Cosmin86 a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Depinde cata cafeina au.

dar eu nu as folosi red bull si burn in general, indiferent daca iau sau nu creatina, ca nu sunt sanatoase

| SalvatoreLeon explică (pentru Cosmin86):

Bausem mai devreme un Hell nici n-am vrut sa iau red bull sau burn ca stiu ca sunt mai concentrate. Si mai am o intrebare are ceva daca fac sauna adica elimina din efect?

| Cosmin86 a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Da, orice te deshidrateaza elimina din efect, in perioada cand iei creatina trebuie sa ai multa apa in corp

| SalvatoreLeon explică (pentru Cosmin86):

Mdah... super tare laughing Cafea nu, Energizant nu, Alcool nu, lapte nu, sauna nu. Mai bine m-as face vegetarian mananc scoarta de copac big grin. Auzi eu am bagat sauna toata luna in fiecare zi si am luat si creatina ca n-am stiut acum am aflat oare so fi facut ceva din efect sau le-am luat degeaba ca mam indopat cu cate 15 pastile pe zi...

| Cosmin86 a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Nu a zis nimeni "nu", ci doar in cantitati mici. 1-2 cesti de cafea, nu te afecteaza.

ce creatina ai luat mai exact?

| SalvatoreLeon explică (pentru Cosmin86):

Aaaa pai oricum eu beau jumatate de ceasca mica dar tare adica un fel de espresso. Am luat 3cm (3 creatine malate) combinata cu BioTech Usa Creatina monohidrata capsule amandoua

| Cosmin86 a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

E ok, poti sa bei si o ceasca intreaga

| SalvatoreLeon explică (pentru Cosmin86):

Nu imi place sa beau cantitate mare ci sa beau una mica dar sa fie strong sa iti stea inima in loc big grin Iar cu sauna am facut toata luna si am luat si creatina sper sa isi fi facut ceva efect...

| Cosmin86 a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Iti faci prea multe griji de detaliu, nu esti sportiv de performanta sa conteze fiecare detaliu

| SalvatoreLeon explică (pentru Cosmin86):

Stiu da nu am chef sa bag luni de zile creatina sa dau si banii aiurea si sa nu obtin nici un rezultat. Este mai pretentioasa creatina ca anabolizantele acolo poti sa consumi orice ca isi fac efectul doar sa nu consumi alcool mult asa 3-4 beri nu are nimic