| AlexMrs a întrebat:

Daca iau pastile de memorie si concentrare Bilomag de la Zdrovit, pentru ca am mult de invatat si am mai invatat saptamana asta si saptamana trecuta, si azi ies in club si vreau sa beau ceva, are ceva? imi afecteaza ceva? pot dupa sa continui sa le iau si sa invat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Daca bei ocazional cu moderatie nu se intampla nimic rau. Dar nu are sens sa iei pastila inainte de a merge in club. Acolo mergi sa te relaxezi.

| Laura0 a răspuns:

Depinde cat bei..nu bea si tu ca ghita

| AlexMrs explică (pentru Laura0):

Daca beau asa 4 beri, sa nu beau jb sau ceva tare. asa de vara. crezi ca afecteaza? ai trecut prin asta? sau de unde stii?

| Laura0 a răspuns:

Si sa fie doar o seara

| Laura0 a răspuns:

Pai nu.dar gandeste0te ca-s pastile..si alcoolul ori blocheaza ori afecteaza pastila care se dizolva in organism...si ma gandesc ca probabil ai face bine ca in ziua respectiva sa nu iei nimic..sau s-o iei dimineata..mai inveti..si seara bei ceva cu prietenii, dar nu sa te imbeti si dimineata ar trebui sa fii ok, logic, cam asa e; n-are de ce sa te afecteze pe termen lung...

Răspuns utilizator avertizat