| AnonimMM678 a întrebat:

Care sunt cele mai bune pastile de memorie am bac.ul si nu retin nimic, invat in fiecare zi de exemplu saptamana trecuta am invatat vreo 10 lectii in fiecare zi cate o lectie ca sa nu amestec tot in cap dar acum daca e sa reiau ceva din primele lectii nu mai stiu aproape nimiccrying(cum sa invatsad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Invata-le dar trebuie sa le si repeti. Cel mai bine ar fi sa repeti lectia la 3-4 zile de cand ai invatat-o, inainte sa o inveti pe cea noua. Si tot repetandu-le si dandu-le roata o sa le retii, din experienta iti zic,

| Kanyee a răspuns:

Mai iesi pe afara la aer, relaxeaza-te. Eu invatam pentru examene noaptea, pe banca in parc. Iesi cu bicicleta, fa miscare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doua Viagra luate cu 30 de minute inainte de examen. Mai ales la oral.

| alinadianaaa a răspuns:

Nu prea este recomandat sa iei pastile de memorie, incearca in primul rand sa te aduni sa te linisteti, deoarece in capul tau totul e o amestecatura de informatii.Creierul tau nu poti sa il suprasoliciti prea tare, incearca sa te odihnesti corespunzator, sa te alimentezi.Foarte bun pentru memorie este sa mananci peste(macrou)deorece contine foarte mult Omega 3, sa bei 1-2cani de ceai de ghimbir pe zi, sa consumi nuci si alune.Incearca pe cat posib sa preii nutrientii necesati pentru ajutorarea creierului din alimente

| STSickSide a răspuns:

Pastilele "lasă că îl iau la anul" laughing

Răspuns utilizator avertizat