| bodystelistu2007steauabucuresti a întrebat:

Daca ma doare in parte dreapta sus la ficat si si nu a frisoare nu am stari de greata nu am febra nu am diaree si ma doare acolo am apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cauza durerii, daca este localizata in partea dreapta a abdomenului imediat sub coaste, poate fi o colica biliara. In acest caz, durerea este provocata de catre contractiile spastice reflexe ale vezicii sau cailor biliare. Oricum, trebuie sa mergi la medic pentru a te lamuri care organ, din partea dreapta a abdomenului, se afla in suferinta. Sanatate si numai bine!

Răspuns utilizator avertizat