| NicklausMikaelson a întrebat:

Daca ma duc la sala ( de forta ) Slabesc? si daca da, aproximativ cam cat timp ar trebui sa stau la sala ca sa slabesc cam vreo 10- 15kg ( Adica sa dau Burta, Pulpele si,, Pectoralii,, )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ganutzu a răspuns:

Sala nu te ajuta foarte mult daca vrei sa pierzi in greutate,exercitiile la sala iti maresc masa musculara,dar asta nu inseamna ca ai sa slabesti foarte repede,daca vrei sa dai jos trebuie sa faci exercitii de tip cardio,mersul pe jos in ritm mai rapid, bicicleta, role, alergat, asta e ceea ce trebuie sa faci ca sa pierzi din greutate, insa...iti recomand sa faci si sala si cardio, pentru a inlocui grasimea pierduta cu masa musculara, dar iti trebuie o perioasa de macar 6 ore intre exercitiile cardio si cele de forta, spre exemplu fa dimineata exercitii de forta la sala si seara alearga sau fa orice exercitiu cardio, poti face si invers dar nu te sfatuiesc sa faci asa tongue

9 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Pai sigur slabesti cam in 2-3 luni dar iti zic mai bine faci cardio deoarece arde mai multe calorii decat exercitiile de rezistenta, la sala de forta poti sa te duci dupa ce ai ajuns pe la greutatea dorita pentu a-ti intari musculatura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu slabesti imediat in vreo trei luni am fost la sala si stiu ca trebuie sa faci ceva sala era un baiat gras era de un an si slabise in jur de 20kg bafta!

| luck96 a răspuns:

Nu-i asa usor. Da scapi de greutate dar daca mergi la sala nu mergi odata si gata, mergi macar o data pe saptamana, iar tu ar trebui sa faci cu profesor, si chiar si fara te costa 50-60 de lei pe luna, poate mai mult, si poti sa stai pana la 2 ore dar nu stiu daca ai sa poti din prima atata. O sa vezi daca incerci

| Heartless562 a răspuns:

Ca sa slabesti, trebuie sa urmezi o dieta, sau cel putin sa iti impui cateva restrictii de baza in alimentatia curenta.
Exercitiile cardio ajuta (alergatul), dar in mare parte dieta.
Exercitiile cardio le poti face la sala, pe o banda de alergat (dar pentru care platesti lunar), sau le poti face afara (gratuit). La sala se merge pentru cresterea mesei musculare.

| Havoc a răspuns:

Hai sa-ti spun ceva si eu eram tot asa inainte daca ma duc la sala de forta slabesc.Sa iti spun eu cum sta eu si acum ma duc am facut 2 luni jumate de cand ma duc.Ma duc in fiecare zi la inceput aveam 72 de kilograme si in o luna am dat 10 kg jos pentru ca nu poti da la inceput mult pentru ca iti vei strica sanatatea.Si acum am 66 de kilograme pentru ca am pus mushi si iti spun eu numai bea sucuri nu mai manca prajeli chestii si o sa te privesti in oglinda mandru sau mandra big grin

| sweetlovelything a răspuns:

Da slabesti. O saptamana minim ca sa slabesti 10 kg.

| Cosmin86 a răspuns (pentru sweetlovelything):

10 kg intr-o saptamana?

| SoWTF a răspuns:

Pai ia-ti carucior si stai acolo cate 10 ore pe zi si cam in 2 ani as putea spune ca o sa ai burta plina de mingi.

| danyellarel a răspuns:

Daca tragi de fiare si mananci bine no sa slabesti, pui mai multe kg pe tine numa ca de muschi. daca vr sa slabesi date cu rolele. sper ca te-am ajutat pe tine sau pe alti paaaa.