| Radandam a întrebat:

Dacă ma duc mâine la un specialist ORL, poate vedea dacă mi-a rămas cu adevărat în gat? Adică va fi dureroasa consultația când se va uita în gât? Va ști dacă am cu adevărat ceva în gât?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce sa-ti ramana in gat? Nu inteleg.

| Radandam explică (pentru darrio2007):

Am mâncat niște șorici din ala de la gușă aseară, dar nu am băgat mult în gura și l-am mestecat, dar se pare ca am rămas cu senzația aia ca e în gat acolo. Ce crezi?

| darrio2007 a răspuns (pentru Radandam):

Probabil te-ai iritat.

| Radandam explică (pentru darrio2007):

Da e posibil sa fie acolo? Ca azi se fac 2 zile, dacă era acolo ajungeam la spital pana acum?

| Wr3nch a răspuns:

Va stii. Cel mai probabil ti-a ramas ceva care va trec oricum de la sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laringoscopia nu este dureroasa, dacă ai ceva în gat, da, va sesiza, dar nu ai, este de la anxietate.

| Feri5 a răspuns:

Depinde de specialist. Dacă unul nu are "unealta" cu care să se uite în gât, îți spune să vii data viitoare. Dacă nu ești grav, trebuie să mai aștepți și, după mult timp de așteptare (depinde de spital/clinică) te trezești că n-ai nimic.

Pe de altă parte, este posibil să-ți găsească ceva, însă șansele sunt foarte mici.

Trebuie făcute investigații amănunțite.