| Evans3110 a întrebat:

Dacă mama are grupa sanguină AII negativ și tata are OI negativ eu ce grupă pot avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Oricare.

| gabicoo a răspuns:

Mergi și fă analiza sângelui și vezi exact ce grupă ai.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Nu suntem ghicitori!
Mergeți la un centru de transfuzie și cereți să vi se facă analiza pentru stabilirea grupei de sânge.

| Ilovedinero a răspuns:

Una din cele două. Faci un set de analize si vezi.Nu poti stii de la cine moștenești aceste lucruri.De ex parintii mei, unul din el are O1 negativ si Unul AB4 pozitiv si fratele meu are O1 pozitiv

| newaccountbye a răspuns:

Poți avea fie A2 negativ, fie 01 negativ.

| doctorandus a răspuns (pentru newaccountbye):

E mai complicat: exista grupe de sange neexprimate.

Adica genetic ele sunt acolo, dar nu reactioneaza la reactivi.