| anonim_4396 a întrebat:

Daca mananc cate doua fructe pe zi cam cat credetii ca voi slabi in trei luni?big grin Dau funda! happywinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

In 3 luni nu cred ca vei mai trai cu acest regim drastic.

| KaterinaPetrova a răspuns:

Adica doar 2 fructe? te vei imbolnavi.este mult mai bine sa ai 3 mese pe zi.mic dejun pranz si cina. daca le respecti sigur vei slabi.si nu trebuie sa mananci multa paine fara prajeli fara grasimi.fructe poti manca cate vrei, este bun si iaurtul si batoanele nestle fitness.desigur este bine ca odata pe saptamana sa mananci si un gratar. deci fructele daca nu mananci mancare iti vor fermenta in burta si vei avea niste dureri insuportabile plus stricari de stomachappy eu asa am slabit cum tiam scris mai sushappy aveam 62 si acum am 52 si in jur de 1.70batting eyelashes FUNDOI?

| Muhteşem a răspuns:

Trebuie sa faci si sport nu numai sa mananci 2 fructe pe zi.Alearga,nu mai namca mancaruri ce contin grasimi, mananca de multe ori pe zi si cate putin, si asa o sa slabesti.Succes!

| MACookie02 a răspuns:

Iti spun eu ce se va intampla:o sa ajungi anorexica,o sa tot vrei sa slabesti incontinuare,incat o sa te faci singura sa vomiti si o sa ajungi eu bulimica, oameniio sa-ti spuna ca esti prea slaba si nu o sa-ti placa, o sa te ingrasi ca un animal care toti il stim...saracu in ziua de Craciun e pe masalaughing... sfatul meu este sa faci o gramada de sport(dar nici exagerat gen all day all night laughing sport pentru ca poti sa-ti accidentezi articulatiile.Mananca3 mese principale doua gustari si o cana cu ceai neaparat (verde daca se poate eptnru ca ajuta la slabit). Daca simti o foame continua si nu te saturi nicioada mananca foarte putin si des.Renunta la planuri astfel de drastice.Intr-o zi ma gandeam si eu sa incerc asta dar m-am gandit ca o sa-mi fac rau mie.

| sellyutza a răspuns:

Poate da poate nu, depinde de ce mnanci in afara de fructe:
-daca mananci 2 fructe si o gramada de fast food sau dulciuri, mai mult o sa te ingrasi.
-daca mananci 2 fructe si alimente care nu ingrasa ca de ex:
iaurt simplu 2%,legume,cereale, etc...,,,, nu te ingrasi.
fundita?happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am spus ca o sa mananc doar 2 fructe pe zi si nimic altceva.winking

| Ieatchocolateateveryhourintheday a răspuns:

Nu fato, nu manca doar 2 fructe pe zi ca dai in bulimie.o sa vrei sa mananci intr.o zi o ciorba si o sa constati ca organismul tau o respinge.ia mai bine fa si tu sport, si tine o dieta echilibrata.incearca sa renunti la ulei si la fructe cu continut zaharos crescut.

| ana_4437 a răspuns:

Iti spun eu ca nu ai putea face asta. Daca in prealabil nu ai fost obisnuita cu postul, degeaba.Ti se va face foarte foame si nu te vei putea abtine de la mancare.Dar o poti lua treptat...1)RENUNTI LA CARNE! (e foarte nociva!); 2)sport: cel mai bun este inotul, intrucat iti lucreaza toti muschii si iti face masaj in acelasi timp(adica te slabeste "de peste tot happy" ), nu pune presiune pe articulatii.in plus, vine vara si e foarte dragut sa te racoresti in piscina.Un om trebui sa faca 10 mii de pasi pe zi.Asa ca urca treptele, nu mai folosi liftul.; 3)celelalte lucruri care se stiu si s-au spus mai sus (cu alimentele cu continut scazut de grasimi. daca iti place fast-foodul, hamburgerul poate fi preparat acasa.)

PS: GRATARUL SI ALIMENTELE PRAJITE (inclusiv uleiul in care s-a prajit) SUNT FOARTE NOCIVE! In timpul arderii carbunilor este eliberat benzenul.din cauza lui, in trecut, cosarii mureau de tineri (faceau cancer) intrucat il inhalau in momentul in care curatau cosurile caselor.Ganditi-va ca voi mancati bucata de carne:il ingerati! ULEIUL de floarea-soarelui se descompune inainte de a atinge temperatura necesara prajirii.NU prajiti de mai mult de 2 ori in acelasi ulei.

PS: Carnea poate fi inlocuita cu soia sau ciuperci.

| ramayana a răspuns:

Daca mananci numai 2 fructe pe zi nu vei mai ajunge sa slabesti in trei luni si vei muri de foame... poate nu dar organismul tau in toate functiile lui vitale va fi iremediabil dat peste cap!
sunt destule regimuri f bune pentru slabit! cauta pe google!