| anonim_4396 a întrebat:

Daca mananc doar fructe, fac sport, si pe la ora 16 mananc o masa copioasa,si o tin asa mult timp, slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| KaterinaРомановский a răspuns:

Mda, si dupa ce te scapi la o masa mai consistenta pui 4 kg dintr-o lovitura!

| ionut6709 a răspuns:

Pai depinde ce vrei sa spui prin ''masa copioasa'' degeaba faci sport, mananci fructe daca seara mananci mult si gras, poate o sa pui mai mult de cat ai acum, eu iti recomand sa ceri sfaturi unui specialist nutritional nu cuiva de pe net.BAFTA la slabit.

| Płotr a răspuns:

Oameni buni,voi vreti sa slabiti doar mancand mai putin? Slabesti atunci cand te apuci de un sport, si iti faci si un corp frumos de care o sa fi mandru, eu nu pot sa va inteleg pe unu cum puteti sa fiti asa de lenesi, daca esti baiat gandeste-te la tatal tau care a facut armata pe vremea lu' Ceausescu, si tu besina nu te poti misca din scaunu ala sa bagi 20 de flotari si sa alergi 1 km.

| Andreeaioan115 a răspuns (pentru Płotr):

Eu fac sport zilnic și intens, însă nu am slăbit deloc (((

| 0Andreea4 a răspuns:

Nu.
Nu e indicat sa mananci numai fructe. Mananca si mancare gatita gen orez, legume mexicane, peste, pui, dar totul cu o limita.
Eventual o data la 2-3 saptamani poti avea o masa copioasa.

| SurprisedGuurl a răspuns:

Prin masa copioasa ma refeream la carne cu piure sau salata, chestii de genul.

| Gabi7709124 a răspuns:

Daca mananci putine calorii slabesti, nu conteaza ce mananci, ci cat mananci. Poti cauta pe youtube : cum sa slabesc cu deficit caloric, poti gasi multe indrumari bune, eu le-am urmat si am slabit ca 0, 5-1 kg pe saptamana.
Aici poti vedea un tabel caloric http://www.pro-nutrition.ro/articole/tabel-calorii/

| Chrisphoto a răspuns:

In

| MrARNO a răspuns:

Stiai ca daca:Mananci sanatos, Faci Sport, si incerci sa zambesti orice s-ar intampla MORI ORICUM?

| valentina25 a răspuns:

Masa de pranz ar trebui sa fie consistenta, la cea de seara sa mananci mai putin. Trebuie sa bei multe lichide, si sa mananci putini carbohidrati (paine, paste fainoase, orez, dulciuri - evident).