| Nutemaiholba a întrebat:

Cum ar trebui sa arate fiecare masa a zilei pentru mine daca vreau sa slabesc [ nu fac sport]? Precizez ca intru la 12 la scoala si nu am timp sa mananc de pranz mereu.

3 răspunsuri:
| Sadop a răspuns:

Păi hai să-ţi vând un pont. Fără mişcare fizică, adică fără sport, nu vei slăbi NEVER, nici chiar dacă ţii cele mai dastrice diete. De fapt, poate vei slăbi vreun kilogram, două, însă după o lună le vei pune înapoi, în plus vor apărea vergeturi, celulită.
Dacă vrei să slăbeşti sănătos şi de durată îţi recomand să eviţi să mănânci făinoase, dulciuri, prăjeli şi mâncăruri nesănătoase ( fast-food ). Însă niciodată să nu te înfometezi fiindcă mai rău îţi faci! Încearcă să nu mănânci noaptea, iar în caz de ţi se face foame subit mănâncă un fruct.
Dimineaţa sau seara când vii de la şcoală aleargă 30 de minute minim, în funcţie de cât timp ai la dispoziţie.
Alergatul te ajută să slăbeşti, însă mai poţi face abdomene sau alte exerciţii sportive.
Sportul împreună cu o alimentaţie echilibrată te va face să arăţi excelent!
Baftă!

| Nutemaiholba explică (pentru Sadop):

Ini place sa alerg, numai ca nu singura, si n`am cu cine sa alerg si nu ma duc ca nebuna sa alerg singura.thinking

| Sadop a răspuns (pentru Nutemaiholba):

Dacă ai timp, mergi şi fă atletism. Acolo vei avea destui colegi cu care să alergi şi să te antrenezi. Dacă nu vrei totuşi să faci acest sport şi vrei doar sa alergi pentru a slăbi, poţi merge pe Stadionul de fotbal din oraşul tău, unde sigur vei găsi multe persoane care aleargă pe pista de atletism. Poate mai ai parcuri sau locuri unde se aleargă mai des, mergi pe acolo, imposibil să nu găseşti pe cineva.