| Ilegolas a întrebat:

Vreau sa imi rasp serios fara lasa chestiile astea am 12 ani 51, 7 kg si vreau sa slabesc ce fructe si legume sa mananc ce sport trebuie sa fac si cat timp?

Răspuns Câştigător
| lynes a răspuns:

Parca ma vad...Pai important este sa nu mananci paine si dulciuri, si fa sport cel putin jumatate de ora pe zi rezultatul il poti avea in cel putin 1 luna///ultima masa sa fie la ora 18:00, si mai bine fa-ti si tu niste salate ceva..., Bon sa te vad irezistibila da? pup:*

4 răspunsuri:
| JustMe_2110 a răspuns:

Of, de slabit?
Stiu sincer decatca trebuie sa faci sport la scoala,si sa mananci mai cu atentie, fara dulciuri, sau paine prea multa...
Dar ideea este alta ca s-ar putea sa te imbolnavesti de la aceasta dieta...
De ce nu te lasi tu asa cum esti, ca la 12 ani...esti mic\a si posibil sa te imbolnavesti.
Gandeste-te la persoanele care's slabe si care vor sa fie mai plinute.big grin Oricum,nu-ti recomand nimic,fiindca chestia cu slabitu` te imbolnaveste.happy Lasa-te asa cum esti,bun rau,frumos,urat asa esti tu,si cine te va iubi sau va tine la tine va aprecia calitatile tale adevarate.happy
Cu toate ca poti sa imi dai vot pe Nasol, sau oarecare altul de rau, imi asum si-ti spun ca nu e bine sa tii dieta.happy
Ia ca pe un sfat ce ti-am zis :* happy
Multa bafta...big grin

| MadNNNeS a răspuns:

Pai nu doar legume si fructe, trebuie sa ai o alimentatie echilibrata, in ceea ce priveste sportul ar trebui sa alergi foarte mult si putin inot.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 13 ani si fac sport de 5 ani si nu ma ajutat decat in inaltime sfatul meu; la masa nu manca repede bea ceaiuri de slabire nu lua pastile si daca vrei du-te la sala funda?

| Ilegolas explică:

Unele fete zic ca nu ma plac oare e dela cas gras sau de la fata ca eu fac dus in fiecare zi si ce mancare sa fac sanatoasa ca eu fac mancare in timp liber?