| Lma00 a întrebat:

Daca mananc fructe in fiecare seara slabesc? Adica sa mananc cat mai multe.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

O să te îngrași!
Fructele se mănâncă până în ora 11, 12.

| Laura927 a răspuns:

Nu te ingrasi, ai grija sa mananci si mancare si combina fructele cu biscuitii digestivi intre mese.
Eu cand ma simt asa "plina" seara combin un mar si un iaurt 0%grasimi.
Poti manca ce fruct vrei, stiu ca se spune ca bananele, strugurii etc. ingrasa, dar nu e adevarat.
Cu o alimentatie sanatoasa in timpul zilei, seara poti manca fructe ce vrei tu! Nu iti fa griji nu te ingrasi!

| BlueViP a răspuns:

Te ingrasi. Mai bine mananca salata de legume.

| monicutzaMonicutz a răspuns:

Pai seara nu este recomandat sa mananci nici macar fructe dupa 8 nu trebuie sa mai manaci ca stomacul tau in timp ce tu te odihnesti el digera in loc sa se odihneasca... sper ca te-am ajutat funda?

| Knife00 a răspuns:

Cum sa spuneti aberatiile astea? Ca fructele nu ingrasa? INGRASA, oameni buni! Fructele au fructuoza de-aia te ingrasi. Un mar pe zi e pur si simplu perfect. Dar daca intr-o zi mananci vreo 2 mere.2 ciorchine de struguri normal ca te ingrasi. Mergi pe legume..salata de rosii si castraveti.winking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Knife00):

Ingrasa mai putin decat dulciurile. decat sa te indopi cu o ciocolata din comert mai bine bagi 3 mere spre exemplu

| alinaiuliana89 a răspuns:

Nu neaparat big grin poti manca si shaorma si sa slabesti, bine nu zilnic, important e sa iti faci niste ore la care sa mananci, si sa le respecti organismul se va obisnui asa si nu vei mai rontaii daca ai obiceiul asta, fructele contin zahar nu stiu ce sa zic, mai bine mananca orice la ore fixe, si alearga, eu am slabit cu metoda asta 8 kg in 3 sapt big grin si am mancat crede-ma si shaorma nu aberez, m-am mentinut dupa aia 2 ani la aceiasi greutate, so bafta

| relax3 a răspuns:

De fapt seara nu ar trebui sa maninci fructe numai la ora 10 daca vrei la 2 si la patru.pentru ca sa slabesti seara maninca salata bea cit mai multa apa si fa si abdomene sper ca team ajuta.bafta