| Andrya1999 a întrebat:

Cat slabesc intr-o saptamana daca mananc toata ziua numai fructe si seara exact doua linguri de mancare? Nu prea mananc seara!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GreenVoid a răspuns:

Vreo 2 kg.

| RAY a răspuns (pentru GreenVoid):

7000 de calorii are un kg de grasimi, 7000 de calorii le atingi in 3 zile daca nu manci nimic avand metabolism total 2000 de calorii per zi, asta inseamna 2 kg daca nu manci nimic, 1, 5 kg va slabi da doar grasimi, depinde de metabolismul ei.nu cred ca ea arde 2000 de calorii pe zi, find slaba asa ca poate va slabi un 1 kg

| GreenVoid a răspuns (pentru RAY):

Eu am slabit 2 kg mancand asa deci gura mica.Ce comentezi sa ma comectezi pe mine, ai habar de diete si slabit tu? Parca esti cu psihologia tu acum si cu slabitu.Esti pe afara tu cu toate.

| RAY a răspuns (pentru GreenVoid):

Omule nu toti avem metabolismul tau, plus ca de unde sti ca alea 2 kg au fost grasime? tu ai habar de stiinta? ai invatat ceva la biologie?

| GreenVoid a răspuns (pentru RAY):

Fata a intrebat cate kg slabeste daca o interesa ce ai scris tu mai sus intrebawinking Raspunsul meu i-a fost folositor, de aia am primit si funda nu ca al tau cu toate cacaturile tale calorii pe nu stiu cate zile.A intrebat cat poate sa slabeasca intr o sapt.2 kg, c a i grasime ca i masa musculara, le dai jos fara probleme in doua saptamani. si crede ma ca am dat pe la scoala mai mult ca tine.winking

| RAY a răspuns (pentru GreenVoid):

Sincer nu inteleg cum ai trecut scoala, cica nu conteaza masa musculara, ca ai primit funda nu inseamna ca ai dreptate

| GreenVoid a răspuns (pentru RAY):

Nu intelegi multe tu.N am zis ca nu conteaza masa musculara, ci ca ea nu a intrebat cata grasime da jos intr o saptamana ci cate kg. Poate vrea sa slabeasca pentru vreun eveniment ceva.De ce s o iau cu informatii inutile ca dau nu stiu cate grame pe nu stiu cat si masa musculara in sus si n jos cand pot sa i raspund fetei foarte simplu la intrebare? Si pana la urma care i problema ta si de unde stii tu ai tinut vreo dieta pana acum, ai mancat numai fructe toata ziua? Puteai sa mi dai nefolositor daca nu ti convenea raspunsul cum iti dau eu cand scrii tampenii si gata nu trebuie sa ti dau explicatii tie. Fata a inteles ca ei i am raspuns nu tie si gata.

| RAY a răspuns (pentru GreenVoid):

Tu au afirmat ca va slabi 2kg sunt extrem de curios daca va slabi atat, ai facut afirmati fara a putea dovedi asta se numeste minciuna in fine bafta

| GreenVoid a răspuns (pentru RAY):

Da,eu slabesc doua kg pe saptamana dupa perioade in care pun kg in plus si mananc mai mult decat zice ea deci n am mintit cu nimic.winking

| RAY a răspuns (pentru GreenVoid):

Manci putine calorii sau faci sport de asta slabesti

| GreenVoid a răspuns (pentru RAY):

Nu."Manc" sanatos.Mic dejun mult, pranz potrivit si seara putin si slabescwinking N am timp mereu de sport deci nu.

| RAY a răspuns (pentru GreenVoid):

Mic dejun cat de mult? ce alimente manci?

| GreenVoid a răspuns (pentru RAY):

Frate nu stau acum sa ti fac programul meu alimentar.Mananc mai mult in comparatie cu pranzul si cina.Ideea era ca poti sa slabesti 2 kg intr o saptamana, nu vad de ce continui acum.

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si fructele au multe calorii unele gen bananele, mai bine legume, dar dupa slabit te vei ingrasa mult ca metabolismul s-a adaptat si el si acum tu te joci cu el

http://calorii.oneden.com/despre/

| Claudiu1905 a răspuns:

Slabitul fortat duce la dereglari hormonale si deci la boli grave. In cel ma bun caz vei fi iar ce-ai fost si mai mult decat atat!