| Goddessss a întrebat:

Dacă mănânc in plus sa zicem cu 200 300 de kcal fata de cât e normal și fac sport, caloriile alea pana la urma se elimina sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Se elimina in masura in care faci sport. Este direct proportional. Asta la un organism care functioneaza normal.
Acum... nu stiu sa iti zic exact ce exercitii sa faci pentru a arde 300 kcal. Dar cum am spus, daca faci exercitii sa zicem, se ard.

Plus ca, corpul facand doar activitatea zilnica, deci efectiv traind o zi, consuma 2000kcal.

| Celcestietot a răspuns:

Depinde de cat de mult arzi pe exercitiu. Nu elimini mult nici pe mers, bine, dar la vreo 3km parcursi, arzi alea 200-300 kcal.

| Sn4k3 a răspuns:

Pai logic ca facand sport arzi calorii.

| aXy99 a răspuns:

Depinde cate kcal arzi facand sport.

| Goete a răspuns:

Depinde cat sport faci

| Sekim a răspuns:

Daca faci un antrenament destul de intens poti sa arzi si mai mult dar raspunsul la intrebarea ta este da, le vei arde.