| anonim_4396 a întrebat:

Daca mananc numa cereale dimineata, sau paine prajita [ paine neagra ], beau apa [multa apa] si atat. timp de o saptaman/doua/trei/patru. cat slabesc?puppy dog eyes nu vreau raspunsuri gen " te imbolnavesti" sunt constienta de eventualele probleme pe acre le poate cauza aceasta "dieta"funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

In momentul in care vei inceta cu aceasta "dieta", cu care nu vei putea continua prea mult deoarece iti va slabi organismul, cel mai probabil te vei simti mereu obosita, vei ameti, etc., se va produce asa numitul efect eu-eu. Orice "dieta" care presupune infometare, in general aduce dupa ea efectul eu-eu, in care vei pune rapid inapoi pe tine nu doar kilogramele pe care le-ai pierdut, ci inca si altele in plus (unii pun inapoi exact cat au slabit, insa altii pun chiar si mai mult). In momentul in care organismul este infometat, el "intelege" ca atunci cand i se da sa manance, trebuie sa retina mult mai mult decat de obicei, sa isi faca depozite, de "frica" ca s-ar putea oricand sa fie din nou infometat. Tocmai de aceea orice dieta care presupune infometare, de obicei nu reuseste.
In schimb, cea mai buna metoda de a slabi, de a te si mentine, si care este si sanatoasa, este sa mananci putin si des si sa faci sport. Vei slabi destul de mult daca vei manca cate putin tot din 3 in 3 ore si vei face zilnic si sport. Iar dupa o doua-trei, poti sa maresti intervalul: sa mananci tot din 4 in 4 ore si sa faci zilnic jumatate de ora sport. Adoptand stilul acesta de viata, metabolismul se accelereaza, iar organismul nu va depozita mancarea pentru ca nu va simti nevoia sa faca asta. Vei slabi si te vei si mentine. Insa rezultate se vor vedea in timp, in luni bune.

De slabit prin "dieta" pe care ai spus-o tu mai sus, vei slabi...cat nu stiu sa iti spun, insa iti va slabi corpul si din puteri, vei ameti, iti va scadea puterea de concentrare, plus alte lucruri neplacute...cel putin asta se intampla la majoritatea persoanelor care se infometeaza drastic.

Ti-am scris ceea ce stiu eu despre lucrurile acestea, poti sa le iei in considerare sau poti sa nu o faci. Adopta ce metoda doresti tu si succes in a slabi...
Daca vrei sa iti spun mai multe despre asta, poti sa imi lasi un mesaj privat.

| iKronstadt a răspuns:

Chiar sunt curios, să văd ce răspunsuri imbecile vei primi laughing Fato, corpul tău nu-l cunoaște decât PERSOANA TA! Consultă un nutriționist, și nu mai pune întrebări tâmpite pe site!

| Dudulinadada a răspuns:

Pai de fapt e grasit ce vrei sa faci (dimineate trebuie sa mananci ca un rege, la pranz ca un print, iar seara ca un cersetor) deci in concluzie trebuie sa mananci bine de dimineata si la pranz iar seara cv usor sau nimic...asta trebuie sa faci...si trebuie sa faci miscare daca vrei sa slabesti sa te plimbi i fiecare zi cel putin o ora cu bicicleta/rolele pentru a da rezultate la mine a dat am slabit in 2luni vreo 4 kg! Succes