| 1123152525 a întrebat:

Daca mananc 1-2 oua fierte pe zi sau un bol cu cereale dimineata timp de 2-3 saptamani cat slabesc?
Ori imi dati va rog o dieta care slabesc 5-6 kg pe saptamana!
Funda!
Si nu vreau raspunsuri gen, o sa te imbolnavesti, sau esti nebuna,...

5 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

In primul rând daca mananci 1/2 oua pe zi nu slăbești!
La dieta se mănâncă doar albușul oului fiert/ prăjit ( fara ulei in tigae de teflon)!
Ca sa slăbești 6/7 kg pe săptămana, ai nevoie de sala si un program ft organizat cu mese cantarite in mg!
Si in plus nu poti slabi atat de repede doar daca consumi pastile, băuturi favorabile arderea grăsimilor!
Plus ca te loveste o anemie de nu stii ce e cu tine!

6/7 kg se slăbesc intr-o luna si asa este ft mult eu am slăbit dar tremuram din toate încheieturile!

Dar ca sa nu stii toate astea trebuie sa fii destul de micuta, ce e si mai rău, risti sa nu te dezvolți normal.

| Roxii12 a răspuns:

Dupa ce termini o dieta gen ' Slabesti 7 kg intr-o saptamana' o sa pui dublu pe tine.

| Kubrick a răspuns:

Nu prea cred ca este cu adevarat posibil sa slabesti atat de mult intr-o perioada atat de scurta.
Dar ca idee:
- dimineata iti poti permite sa mananci ceva mai consistent, fiindca acea hrana se consuma oricum
- evita carnea de porc, prajelile, orice cu ulei, ouale si cartofii
- nu manca mai mult de 2 feliute de paine pe zi
- nu manca dupa ora 7 sau cu cel putin 3 ore inainte de a te culca
- nu manca lactate, cu exceptia iaurtului care e mai slab in grasimi
- evita produsele cu zahar si chiar unele fructe
Eu am slabit in jur de 6-7 kg, dar am si mers foarte mult pe jos, fiindca nu aveam timp de sala. You can give it a try.

| 1123152525 explică (pentru Kubrick):

In cat timp ai slabit?

| Kubrick a răspuns (pentru 1123152525):

6-7 kg intr-o luna, dar depinde de organism si program.