| kkkmakafull a întrebat:

Daca beau numai apa timp de 1 saptamana si sa zicem ca mananc pe zi numai 1 felie de paine prajita slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Apa tine de foame dar e posibil sa te chinui cu burta, cand simti ca cere mancare bei apa si tot asa. Eu la fel fac acum ca imi trebuie niste bani pentru ceva si beau numai apa pana obtin urmatorul venit.

| GeorgeBerbec a răspuns (pentru mgtow):

Serios?

| mgtow a răspuns (pentru GeorgeBerbec):

Da merge cand nu ai ce manca o vreme scurta

| katy a răspuns:

Ai slabi dar intr-un mod jalnic.iti recomand sa practici sport.alearga,mergi la sala, fa fitness, aerobica si asa poti slabi intr-un mod sanatos fara sa te trezesti ca se lasa pielea pe tine si incearca sa nu mai mananci seara

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Eu slabisi 12-14kg numai nemancand dulciuri...si fara asa de mult prajit.
Tine dieta pe baza grupei sanguine.Si bea apa,+sprot.

| onutzaskumpik a răspuns:

Pff. depinde cat vrei sa slabesti. Eu cred ca nu ai nevoie de acest efort. Pentru a slbi e indeajuns doar sa scoti din alimentatia ta dulciurile, sucurile cu acid sau fara - sa beei doar apa sau ceai fara zahar, produsele din faina ca painea, pastele, covrigii pentru ca contin gluten... Daca faci asta si in plus nu mananci cu grasimi si mai faci si nitica sport iti asigur o slabire frumoasa, daca vrei sa slabesti considerabil tine o dieta disociata, dar poti incerca o dieta care sa cuprinda de toate daca vrei da-mi mail-ul tau si iti trimit o dieta pe care a tinut-o mama si a slabit mai mult de 20 de kg in 2 saptamanii.Succes!

| Andwta a răspuns (pentru onutzaskumpik):

Daca dieta e usor de tinut, o vreau si eu.

| onutzaskumpik a răspuns:

Daca o sa faci asa... In maxim a 3-a zi vei ajunge la spital!

| CristinaCrisy a răspuns:

Da, o sa slabest dar doar o felie de paine e prea putin. poate si un ou fiert si inca ceva.big grin

| BlackVeil a răspuns:

Esti proasta, probabil toata grasimea ti s-a depus pe creier.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi o pura nebunie sa faci asa ceva.
Mai bine mananca de 3 ori pe zi, astfel incat sa te saturi, dar sa fie si sanatos.Incearca asa:
La micul dejun:
-cereale cu lapte
-paine cu margarina si rosii, branza
-iaurt
-oua
-lapte etc.
La pranz(o masa foarte importanta):
-peste
-carne
-supa, ciorba
-mazare, fasole
-pui
-piure
-compot etc.
Seara incearca sa nu mananci mult, sau poate doar putin.
Poti slabi si daca mananci sanatos si faci sport(sala de fitness, inot, ciclism etc.).
Nu te hazarda la infometari sau cure drastice, deoarece dupa ce slabesti ori vei deveni bulimica ori de vei ingrasa de 2 ori mai mult.

| WhatMeanLove a răspuns:

-mai degraba te infometezi
-uite, mamanca asta;

Ziua 1. -legume plus doi litri de apa plata
Ziua 2.-fructe plus doi litri de apa plata
Ziua 3. -legume si fructe + doi litri de apa plata
Ziua 4.-banane(dimineata, seara, pranz)+ doua salate la pranz si seara(castraveti si rosii).
Ziua 5. -iaurt si lapte degresat+ branza de vaci.
Ziua 6.-3 saLate(dimineata, pranz, seara)+doi litri de apa
Ziua 7. -legume si fructe + doi litri de apa plata.

| ĤĔĹĹŐРĨŚŚŶ a răspuns:

Nu e bine asa sa te infometezi, cel mai bine sa ai o masa echilibrata, adica:sa manaci la ore fixe nu cant te prinde vremea, diminteata la 8-9, la amiaza12-1 si seara la 5-6, de dimineata sa manci bine deoarece sa nu iti fie foarte foame la celelalte mese din timpul zilei... Dupa sa manaci mai putin si cat mai putina carne sau carne la gratar ca sa arda caloriile.winking

| darkgirl58 a răspuns:

Buna da bineinteles ca ai slabi dar asta nu este recomandat deoarece organismul tau va suferi si daca nu faci sport in timp ce ti orce fel de dieta ti se va lasa pielea si vei face celulita cea ce nu e bine incearca sa ai un regim echilibrat da intr-adevar este recomandat sa bei multa apa dar nu exagera mananca fructe si legume moderat poti manca piept de pui si sucuri naturale facute in casa nici lamaia nu este foarte recomandata desi te ajuta sa slabesti iti provoaca pofta de mancare deoarece este acra ca si grefful happy sper ca te-am ajutat

| daddu a răspuns:

Pai hai sa iti explic ceva, in primul rand nu o sa poti rezista asa decat maxim 2 zile dupa care o sa mananci atat de mult incat sa recuperezi zilele pierdute. O sa te doara stomacul, cand tie foame se stie ca esti mult mai irascibil(a). Mai mult rau decat bine iti faci, mananca mai putin si nu manca seara, fa putin sport si slabesti sigur.