| anonim_4396 a întrebat:

Dacă merg azi duminica la urgențe la spital pentru că am o problemă cu limba, unde trebuie să intru? Trebuie să aștept la rând la un singur cabinet sau trebuie să caut acolo un cabinet special pentru limbă? Și e deschis duminică seara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

La urgență acum veți merge în zona de triaj COVID 19, apoi vi se face fișa de intrare la urgență, unde se va specifica motivul pentru care solicitați ajutorul medical, apoi veți fi consultat de medicul de gardă de la UPU, care ulterior vă va trimite la ORL.
E complicat, veți avea câteva ore de așteptare.

Răspuns utilizator avertizat
| romeo78 a răspuns (pentru Laurentziu1234):

Mergând la urgență, nu. Ulterior, dacă aveți nevoie de un nou control se va percepe un tarif.

| romeo78 a răspuns (pentru Laurentziu1234):

Cel mai bine, veți da doar buletinul, atât aveți nevoie la urgență și în rest nu spuneți nimic despre lipsa asigurării.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca mergi la urgenta, stai la coada oricum, si cand iti vine randul te va vedea un medic ORL-ist

| Mopmop a răspuns:

De ce invatati omul sa minta? (Raspuns pentru domnul Romeo )Oricum il gaseste in sistem ca nu e asigurat.
Buletinul si dupa va inarmati cu rabdare pentru ca se face un triaj al urgentelor. Daca nu prea vin urgente veti fi luat si dvs...

| gabicoo a răspuns (pentru Mopmop):

Azi dl. Romeo a cam dat-o prin bălării cu sfaturile!

| Mopmop a răspuns (pentru gabicoo):

Am ales calea asta sa ii raspund pentru ca domnul Romeo m-a pus la ignorantilaughing)