| anonim_4396 a întrebat:

Daca mi-am facut toate analizele si mi-au iesit toate bune am facut si tomograf am fost si la neurolog am facut de 3 ori analizele si am fost la cel putin 15 medici si nici unul nu mia gasit ce am atunci ce trebuie sa fac ca su nu mai ametesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| starchewer a răspuns:

Poate fi o insuficienta respiratorie pe baza de stres... depinde acum... ai facut vreun stres test la cardiolog?
daca vrei sa iti dam ideii da-ne mai multe detalii

7 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Incearca un psiholog. Daca somatizezi, ameteala poate veni de la un sentiment de lipsa de echilibru in viata personala. Senzatia ca nu ai sprijin, nu ai de ce sa te agati, nu ai un punct de reper. Sau ti se pare ca totul merge prea repede, se invarte in jurul tau. Mergi si la un terapeut.

| nicky a răspuns:

Poate fi anemie, lipsa mare de vitamine, din cauza ochilor sau poate fi pe fond psihic. Daca ai avut o perioada mai stresanta, oboseala, probleme atunci asta poate fi raspunsul la problema ta.

| simona24 a răspuns:

Sa urmezi sfatul medicului, nu cred ca nu ai nici un tratament.

| mariusres a răspuns:

La cardiolog ai fost?

| mioara_1431 a răspuns:

Consulta si un endocrinolog

| manoka a răspuns:

Buna, la fel a fost si soramea, ameteala ia provocat stresul, na mancat normal linistit si sanatos, nu sa odichnit dar nici nu sa bucurat de nimic, la fel a fost la o multime de medici, si a revenit de la vitamina c, magneziu, fier si calciu a luat regulat 2 luni... ia-ti o zi libera, fa ce-ti place, relaxeazate. Tu trebuie sa vrei sa revi...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai sa nu te consumi prea mult, sa nu te enervezi, sa nu te agiti, toate astea dau senzatie de ameteala, sau ai putea avea o afectiune la urechea interna-centrul echilibrului. dar daca medicii nu au gasit nimic, inseamna ca nu e ceva organic, s-ar putea a fie neuro-vegetativ, adica ce ti-am spus mai sus.