| gabi_6390 a întrebat:

Daca mi-am facut analizele de nu stiu cate ori si tomograf si anemie nu am atunci de ce ametesc tot timpul? am fost la 17 medici si nici unul nu a putut sa ma ajute.de ce mai continui sa ametesc de ce de la varsta de 8 ani nu se gaseste o explicatie? un tratament? care sa ma ajute?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt foarte multe cauze.Mancarea,medicamentele care le-ai luat, stilul de viata, glandele endocrine etc. Poti sa ai ceva la un organ care nici sa nu te astepeti si el sa-ti provoace ameteli.Eu zic sa faci un studiu mai detaliat intreg corpului.

4 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Cunosc un caz similar. Problema era de ordin oftalmologic. Nu strica sa faci un control. Sanatate!

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Eu am citit cate ceva despre RMN; se pare ca exista o sansa imensa de diagnosticare, inclusiv a predispozitiilor pe care le ai. Daca tii cont de faptul ca este o tehnica non-invaziva, atunci eu cred ca merita sa incerci. Astept vesti! Sanatate multa!

| doinisor a răspuns:

E ste posibil sa ai tensiunea mica bea zilnic cafea si incearsca cind ametesti bea 300 ml de apa sau suc tot odatasi vezi cum te simti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se intampla si de la starile de nervozitate.