| ::*:*:*adelina:*:*:*:*:*: a întrebat:

Daca mi-am inceput viata sexuala luna aceasta, mai imi vine menstruatia in aceasta luna? va rog ziceti-mi si mie asa ca o idee sunt disperata...Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bubu a răspuns:

Corpul difera d la fata la fata. Unora nu le mai vn regulat menstruatia, altora da. Dar daca iti intarzie nu trebuie sa te sperii ca e si normal din moment ce ti-ai inceput viata sexuala sa ai o dereglarewinking

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Menstruatia trebuie sa-ti vina normal, fara abateri (daca nu esti insarcinata, desigur).

| Zenithf a răspuns:

Tu fata, ati folosit prezervativ? Daca nu sunteti niste inconstienti amandoi, mai ales tu, ca ii vorba de corpul tau.
Nu cred ca vrei ca prima aventura din viata ta sa insemne si primul copil, nu?

NOname
| NOname a răspuns:

Da, iti va veni, daca nu ai dereglari hormonale sau nu esti insarcinata. Numai bine!

| The Epic Fail Guy a răspuns:

Daca ai avut menstruatia inainte nu are cum sa-ti mai vina inca o data in aceeasi luna laughing.

Daca nu ai avut, o sa-ti vina cu siguranta. Daca nu ti-a venit inca luna asta si nu-ti vine deloc in timpul normal, atunci te felicit pentru bebe si sa ne chemi la nunta.

| kittycat_9803 a răspuns:

Da normal ca iti vine. doar daca n-ai ramas insarcinata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu vine inseamna ca ai ramas gravida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da o sa iti vina!

| didi66 a răspuns:

Eu as zice ca da.