| dianainsta01 a întrebat:

Daca nu mai mananc DELOC dulciuri si paine si nu mai beau DELOC suc, iar pe langa toate astea merg cu rolele si bicicleta, in cat timp as putea sa slabesc 8 Kg? Sau mai exact, daca as tine aceasta "dieta" cat as slabi pana la inceperea scolii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Daca renunti si la fast food si patiserie, paine in doua luni eu zic ca dai jos 8kg. sa te tii de sport si dieta.

| Florentina_7104 a răspuns:

Depinde de organism. Unii pot slabi mai repede altii nu.Da, vei slabi daca vei tine acest 'regim' dar depinde de tine cat.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai, pentru ca să vedem dacă e necesar să slăbeşti...

Din întrebările tale anterioare, am observat că ai cam 13 ani/169 cm/57 kg!

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 60 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai chiar cu 3 kg mai puţin decât greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!
Este PERFECT aşa cum eşti!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Lasa dietele!
Daca vrei sa scapi de kilograme,tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

| dianainsta01 explică (pentru anonim_4396):

Pai si eu ce am mentionat in intrebare? laughing

| Gabi19971983 a răspuns:

Buna, daca vrei sfaturi poti s intri la mesaj privat si iti spun eu multee lucruri. Eu in trei luni am slabit 20 si ceva de kg.

| tinka1 a răspuns:

Buna. Uite eu am slabit acum ceva timp 20 kg si ceva ( alergam 2 ore in fiecare dimineata, beam doar apa plata cate 2L, nu mancam fastfood, dulciuri, piine etc. ) si asa m-am mentinut mult in forma. Acum am pus 4 kg in plus si m-am gandit sa tin dieta dukan si tot in fiecare dimineata alerg cate 2 ore. Sunt la prima etapa a dietei si o tin de 9 zile miine o termin si trec la a 2-a etapa si deja am slabit 6 kg. Sunt multumita. Iti propun si tie sa o tii. Succesewinking

| dianainsta01 explică (pentru tinka1):

Dieta Dukan este nesanatoasa! S-a dovedit asta! Eu am fost mereu impotriva ei! In parioada cand nu eram vegetariana, am incercat sa o tin si nu am putat manca mai nimic. Dupa aia aveam ameteli din cauza cu nu puteam manca carne (decat anumita carne, si foarte putina). Daca nu ti aceasta dieta cu strictete, si nu ti toata etapele ca la carte, sa stii ca te poti inbolavii. Dieta dukan este destinata persoanelor cu adevart obeze si care au nascut deja. eu am 13 ani '! laughing

| tinka1 a răspuns (pentru dianainsta01):

Am auzit si eu ca este nesanatoasa, dar cea ma buna prietena a slabit vreo 12 kg tinand-o asa ca am incercat si eu. Daca cinstit nu imi pare deloc rau. Eu mananc pui la rola, peste la rola, branza degresata etc. Atunci te sfatuiesc sa o tii pe aceea care eu am tinut-o si a dat rezultate pe timp indelugat. Nu mananca fastfood, piine, dulciuri, apa gazata. Alearga 2 ore in fiecare dimineata si vei vedea rezultate. Eu la 12 ani eram supraponderala si toata viata pana la 15-16 ani am trait cu frica ca nu voi mai fi niciodata frumoasa si slaba. Dar uite ca sunt happy

| dianainsta01 explică (pentru tinka1):

Acum cate kg ai? si ce inaltime?

| tinka1 a răspuns (pentru dianainsta01):

Eu am 1, 74. Primavara aveam 49 kg. Apoi m-am ingrasat pana la 62-64 kg si acum am 56 kg. Asa ca imi pare bine ca am incercat Dukanwinking

| xAke a răspuns:

Daca faci tot ce ai zis tu, DA, ai cele mai mari sanse!
Sper ca te-am ajutat happy

| DukuRaduku1957 a răspuns:

Eu zic ca ai slabi vreo 10 kg
funda?

| Amaliutsa a răspuns:

Ai slabi prea mult. Nu trebuie sa faci atatea ca sa slabesti! Trebuie doar sa ai ambitie sa nu mai mananci lucruri nesanatoase. Nu te ifometa! happy Eu iti spun pentru binele tau, fa Pilates si cam atat... Succes! :*