| CMD08 a întrebat:

Daca voi face dragoste protejata cu iubitul meu desigur cu prezervativ mai exista riscul de a ramane insarcinata?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

INELUL CONTRACEPTIV intravaginal cu emisie continua de hormoni NuvaRing, reprezinta la ora actuala, cea mai sigura metoda contraceptiva inventata pana in prezent deoarece gradul de protectie asigurat depaseste 99, 6%, fiind si peste cel oferit de pastilele anticonceptionale (AC) si incomparabil mai mare (de zeci/sute de ori) decat protectia asigurata de arhaicul si perimatul prezervativ. Sperma poate fi ejaculata in vagin fara nicio retinere fiindca atat timp cat inelul este mentinut in vagin, formarea unei sarcini este practic IMPOSIBILA. Sperma ejaculata in vagin se scurge din aceasta impreuna cu secretia vaginala cu care se amesteca. Daca inelul creaza disconfort atat femeii cat si/sau barbatului in timpul sexului, acesta adica inelul in fiecare zi se poate scoate pentru o perioada de maxim 3 ore, insa este recomandat ca acest timp sa nu se depaseasca 2 ore. Dupa spalarea inelului cu apa rece acesta se reintroduce in vagin. In concluzie poti avea incredere 100% in protectia perfecta asigurata de aceasta metoda contraceptiva revolutionara. In tarile dezvoltate se foloseste de peste 15 ani cu rezultate exceptional de bune. Teoretic o sarcina se poate produce cu totul accidental, la circa 120 de ani de folosire a acestui inel. Dar in cazul in care optati sa folositi totusi prezervativul, acesta in mod obligatoriu trebuie sa aiba marimea corespunzatoare, fiindca doar acel prezervativ care este perfect intins pe penis ofera garantia ca nu se va rupe si va ramane intotdeauna intact pana dupa terminarea actului sexual. Printr-o montare corecta a prezervativului sansele de reusita cresc considerabil si din acest motiv iti indic sa accesezi si sa vizionezi filmele educationale in care este prezentata montarea corecta a prezervativului. Sex placut si reconfortant. Sanatate! https://www.youtube.com/watch?v=joM4SGZpLNo&t=3s : https://www.youtube.com/watch?v=7ttIps26C2A : https://www.youtube.com/watch?v=CMDfPg_DVGk

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca te protejezi si nu se intampla incidente neprevazute gen rupere sau alunecare a prezervativului nu sunt sanse de sarcina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu ejaculezi în vaginul ei, nu sunt şanse, mai ales dacă foloseşti prezervativul.Succeswinking

| Mada1920 a răspuns:

Daca pui o astfel de intrebare eu zic sa mai astepti cel putin un an sa faci dragoste cu prietenul. Pune mana si documenteaza-te de la a la z si in momentul in care nu o sa mai pui intrebari stupide atunci este pregatita sa faci dragoste.

| CMD08 explică:

Imi puteti spune va rog frumos. Stiu ca pare o intrebare ciudata. Dar as vrea sa stiu mai multe despre acest lucru

| CMD08 explică:

Pai si daca ejaculezi in prezervativ nu poti rsmane insarcinata nu?