| TVDxDamon a întrebat:

Daca sunt insarcinata si am 16 ani, pot face avortul intr-o clinica particulara fara acordul parintilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu, trebuie să mergi cu unul dintre ei!
Pa, pa.

| OnuOnulică a răspuns:

Fără acordul lor nu.Cu acordul lor da.

| neutrino a răspuns:

Nu.

| DNSK a răspuns:

Niciun doctor n-o sa-si riste cariera pentru o copila naiva ce-i place shaorma mai mult decat orice! asta e! *** happens all the time! RIP pentru ingerasul ala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, pentru ca esti minora!

| Alicezzz a răspuns:

Nu!

| Georgemy2 a răspuns:

Normal ca nu!

| dana12848 a răspuns:

Nu e imposibil sa il faci daca esti minora

| xPiitiicaOx a răspuns:

Din ce stiu eu, raspunsul e nu. Cred ca trebuie sa fie un parinte/tutore alaturi de tine. Imi pare rau ce tie dificil, numai ca ar trebui sa vorbesti cu mama ta despre asta. Nu cred ca cea mai buna cale e avortul, copilul nu a gresit cu nimic pentru ca voi nu ati folosit prezervativ,. Sper sa iei decizia corecta si sa nu ucizi acest copil, doar asa. Poate o sa-ti para rau mai tarziu, Gandeste-te bine

| pinkyliciouz a răspuns:

Daca nu esti trecuta de 3 luni poti face avort cabinetele de ginecologie doar trebuie sa fie cineva major sa rapunda pentru tine nu neaparat parintii tai