| Angie12 a întrebat:

-Daca te tai intru-un gard ruginit, nu foarte adanc ce patesti si ce trebuie, sa faci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| unknownn a răspuns:

Te vaccineaza anti-C****, si eu am calcat intr-un cui ruginit si n-am facut nici-un vaccin si n-am murit...dezinfectezi singur rana

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Sa cureti rana cat mai temeinic, sa te dezinfectezi cu ceva si sa mergi la medic sa te vaccineze antitetanos.

| katala a răspuns:

Daca dezinfectezi bine, iar rana nu e adanca, nu e nici o problema.

| visatorul78 a răspuns:

Sa mergi imediat la medic. Plaga va fi curatata, pansata, iar tu vei primi o injectie antitetanos.

| Ion a răspuns:

Trebuie sa mergi la doctor parca sa iti faci antitetanos. si eu am calcat intr-un cui ruginit si am facut antitetanos. ii ca sa nu faci o infectie.