| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda! Deci am niste bubite rosii ..cava mai mici decat cosurile pe picioare, fund, burta si maini sunt so insestetice si ma mananca la dus. Nu stiu de la ce pot fi dar vreau sa scap de ele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

De ce nu mergi la dermatolog? Noi nu avem de unde sa stim ce ai si cum sa tratezi problema. Doar doctorul iti poate prescrie ceva in urma unor investigatii.

| anamaria82726 a răspuns (pentru Aasdfghj):

Chiar stiu asta...dar am explicat problema cu speranta ca a mai avut cineva si le-a tratat. Deci jur as vrea sa merg la dermatolog dar mama nu e genul atenta.ei nu prea ii pasa nu m-ar duce. Am intrebat-o cand eram mai mica ce-s astea si a zis,, lasa ca trec,, na uite ca le am din clasa 1 si am 13 ani. Dar cand eram in clasa 1 nu ma preocupa aspectul fizic...deasta m-am gandit abia acum sa scap de ele.

| Aasdfghj a răspuns (pentru anamaria82726):

Mergi la medicul de familie si o sa iti dea o trimitere la dermatologie. Mai incearca sa vorbesti cu mama ta despre asta. Spune-i ca vrei sa mergi la doctor sa iti rezolvi problema.

| anamaria82726 a răspuns (pentru Aasdfghj):

Acelasi lucru...medic de familie/dermatolog nu ma duce..ms oricum

| Aasdfghj a răspuns (pentru anamaria82726):

Ma refeream daca ai putea merge singura la medicul de familie.